Правила використання прийменників TO та FOR

Прийменники — тема цікава і, як сказав англієць, tricky, каверзна. Але якщо знати чіткі правила вживання тієї чи іншої причини, до того ж розглянути конкретні випадки, все набагато простіше. Так і вчинимо. Нас чекає розбір прийменників TO та FOR, let's go!

Для того, щоб підвищити рівень володіння англійською у ваших співробітників, рекомендуємо пройти корпоративне навчання англійської у навчальному центрі Grade.ua в онлайн та офлайн форматах.

Коли точно ставимо TO

Відразу розглянемо конкретний приклад, щоб було зрозуміло, у якому контексті використовуємо цей привід:

He gave a present мені. - Він подарував мені подарунок.

Подивіться уважно. Як ви вважаєте, до якого члена пропозиції належить TO? Спочатку можна помилково подумати, що до речі present, адже стоїть після нього. Але насправді привід тут свідчить про напрям, у якому виконується дія. Він дав подарунок. куди/кому? - Мені. 

Тобто основна функція прийменника TO — це вказувати напрямок виконання дії

Також він відповідає питанням “навіщо?”, як у прикладі нижче:

I use this table робити my homework. – Я використовую цей стіл, щоб робити домашню роботу.

У такому разі, після прийменника йде дієслово у формі інфінітиву.

Ще один цікавий випадок — коли говоримо про особисту думку, оцінку чи враження:

Звучить цікаво мені. – Це звучить цікаво для мене. (або: Це цікаво – висловлюємо суб'єктивна думка)

Коли точно ставимо FOR

На відміну від TO, цей привід підкреслює кінцеву мету, а чи не сама дія. Наприклад:

This present was для мене. – Цей подарунок був для мене.

I cleaned a car для неї. - Я помив машину для неї/ замість неї.

Другий випадок - коли після FOR вживаємо герундій. Такий варіант використовуємо, щоб:

  • висловити причину і зледство. Причина, у такому разі, йде після прийменника FOR:

Mom was so angry at me for coming late last night. - Мама була така зла на мене за те, що я прийшла пізно вчора вночі.

  • описати, з якою метою використовується якийсь об'єкт:

I use a computer за робити my homework. - Я використовую комп'ютер для виконання домашніх завдань.

Якщо TO ми використовуємо висловлювання суб'єктивного думки, то FOR — для опис реального стану речей.

Для мене, ви є все, що. – Для мене, ти все.

На перший погляд, це звучить досить суб'єктивно, але людина говорить про реальний для неї стан речей. У його сприйнятті інша людина — це все, що є, і немає нічого важливішого.

Ось ще дві пропозиції для порівняння та кращого розуміння:

Це не добре мені до алкоголю. - Я не вважаю добрим вживання алкоголю. (але це лише моя особиста думка)

Це не добре для мене до алкоголю. – Мені шкодить вживання алкоголю. (об'єктивно алкоголь шкодить моєму здоров'ю).

Make-Self.net

Ми у соціальних мережах: Facebook, Telegram, YouTube.
Для зручності користування сайтом використовуються Cookies. Угода про використання CookiesПолітика конфіденційності.
© 2022 Make-Self.net. Всі права захищені. Повне чи часткове копіювання матеріалів сайту без погодження з редакцією заборонено.